Przejdź do treści

PORTFOLIO

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

Fotografie produktowe – nasze prace

Fotografie produktowe, które wykonaliśmy. Wiemy, że packshoty działają skutecznie, ponieważ świetnie oddają każdy szczegół. Wiemy o tym, bo mówią tak nasi klienci. Zdjęcia na białym tle to nasza specjalność, bo od tego się zaczęło. Oświetlimy produkt tak, by prezentował się świetnie z każdej strony, dlatego zdjęcia tak przyciągają uwagę waszych klientów. W dzisiejszych czasach już nie trzeba nikomu tłumaczyć, że dobre zdjęcie produktu jest najważniejsze i stanowi podstawę sukcesu w e-commerce. Sprawdź nas już teraz i zamów zdjęcia próbne, które porównasz z obecnymi. Zapytaj też swoich klientów i współpracowników, czy takie zdjęcia zachęcą klientów sklepu do zakupu. Odpowiednie zdjęcia produktowe zwiększą ruch na stronie, a klienci zostaną w sklepie na dłużej.

Fotografia produktowa jak z reklamy

Fotografia produktowa typu packshot staje się wyróżniająca, gdy zostanie oświetlona w bardziej przestrzenny i zaawansowany sposób, co jest standardem w fotografii reklamowej. Dzięki takim nowatorskim rozwiązaniom sprawiamy, że zwykłe zdjęcie produktu staje się czymś znacznie więcej. Inne wydanie tego samego potrafi sprawić, że wzrok widza zostanie przykuty na dłużej, co jest kluczowe z punku zwiększenia sprzedaży. Równie ważne jest sprawienie elitarności i wysokiej jakości produktu na każdym zdjęciu. Często w takich przypadkach mniej oznacza więcej, ponieważ wyższa cena jednostkowa zdjęcia podniesie jego jakość. Zachowując ten sam budżet jesteśmy w stanie pokazać nawet na jednym zdjęciu to co jest dla klientów najważniejsze, dzięki czemu osiągany jest zakładany cel sprzedażowy.

Retusz Fotografii produktowej

W obecnych czasach retusz fotografii produktowej to jeden z podstawowych elementów procesu jej tworzenia, ponieważ nawet najlepsze zdjęcia potrzebują obróbki. Retusz to bardzo obszerna dziedzina ze względu na ogromny zakres możliwości. Odejmuje on korekcję tonalną, kolorów, ustawienie kadru, prostowanie przedmiotu, usuwanie niedoskonałości, usuwanie lub dodawanie cieni.

W fotografii produktowej najważniejszy jest efekt finalny, prawdopodobnie niewiele osób wie ile za tym idzie włożonego wysiłku i pracy. Retuszowane zdjęcia zajmują przeważnie więcej czasu niż ich samo wykonanie, z pewnością jeszcze więcej, gdy mamy skromne umiejętności w wykonaniu samych zdjęć w studiu. Efekt finalny zawsze zależy od włożonego wkłady pracy w procesie postprodukcji, dlatego często można spotkać bardzo dużą różnicę w cenie usług.

Podstawowy packshot może kosztować w pakiecie ok. 20zł za ujęcie, podczas gdy to samo zdjęcie może kosztować ponad 200zł po profesjonalnym retuszu. Wszystko zależy od przeznaczenia zdjęcia i efektu jaki ma ono wywołać. Żaden klient nie zdecyduje się na profesjonalny retusz, podczas gdy ma bardzo niską marżę na produkcie i ich ograniczoną ilość. Zdjęcia z retuszem profesjonalnym zazwyczaj są wykorzystywane przez producentów, ze względu na odpowiednią renomę własnej marki. Najczęściej branża e-commerce wykorzystuje retusz fotografii produktowych na średnim poziomie, ponieważ przynosi ona najlepsze efekty. Produkt prezentuje się świetnie i sprzedaje się znacznie lepiej, w związku z tym jest to najlepsza inwestycja.

Zdjęcie przed i po retuszu